Saadet Partisi: Evet çıksa ne olur!

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, ’17 Nisan’da Evet çıksa bile hiçbir şey değişmez dedi.

Saadet Partisi Ankara İl Başkanlığının 6. Olağan Kongresi, Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde yapıldı. Divan heyetinin seçimi, faaliyet ve hesap raporlarının okunmasıyla başlayan kongrede, Genel Başkan Karamollaoğlu da konuşma yaptı.

Karamollaoğlu, siyasi hayata atıldığı günden beri Saadet Partisi’nin beşinci partisi olduğunu ifade ederek, bu noktaya partililerin gösterdiği özveriyle geldiklerini belirtti.

Milli görüş davasının yürütüldüğü süreçte en büyük adımların Necmettin Erbakan döneminde atıldığını kaydeden Karamollaoğlu, bu dava bayrağını bugünlere kadar getiren başta kadınlar ve gençler olmak üzere tüm partililere teşekkür etti.

Karamollaoğlu, hiçbir hareketin milli görüş kadar sağlam söylemlere sahip olmadığına işaret ederek, şöyle konuştu:

Şu anda içinde bulunduğumuz ülke ve coğrafya hızla uçuruma doğru götürülüyor. Ama beni en çok üzen, en çok şaşırtan 15 yıla yakın bir süredir iktidarda bulunmalarına rağmen bugün iktidarda bulunan arkadaşlarımızın hala ‘cek, cak’ ile meşgul olmaları. İçine sürüklendiğimiz bu durumdan nasıl kurtulacağımızın formülünü bize getirmiyorlar ama ‘yapacağız’ diyorlar. 15 yıldır yapamadıklarını bundan sonra kaç yılda yapacakları konusunda da hiçbir fikir yok. ’17 Nisan’da sihirli bir değnek dokunacak bütün problemlerimiz çözülecek’… Bu nasıl bir mantık?

Basit değişikliklerle problemlerin çözülmeyeceğini savunan Karamollaoğlu, halk oylamasında evet de çıksa hayır da çıksa hiçbir şeyin değişmeyeceğini iddia etti.

Karamollaoğlu, halk oylamasından evet çıkması durumunda cumhurbaşkanının partili olacağını belirterek, mevcut durumunda çok farklı bir tablo olmayacağını ileri sürdü.

Bir önceki yazımız olan Polis Teşkilatının kuruluş yıl dönümünü kutladı başlıklı makalemizde cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan, haber ve haberler hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir