Memurlar resim rölyefi ile stres atıyor

Karabük’te farklı devlet kurumlarında çalışan memur grubu İpek boncuk evinde SAKEM öğretici Saime Ceylani tarafından 3 boyutlu resim rölyef kursu alıyor.
Farklı sanatsal çalışmaların yapıldığı kursta bayan ve erkek memurlar hafta boyunca iş yoğunluğunun stresini hafta sonu yaptıkları 3 boyutlu resim rölyef çalışmaları ile stres atıyor.
Kurs öğretici Saime Ceylanı, kursa katılan memurların severek ve zevkle bu işi yaptığını söyleyerek, “ Aramızda geçen sene de çalışan arkadaşlarımız da var yeni katılanlarda var. Kendileri bu işi terapi gibi geldiğini söylüyorlar. Kağıt kesmenin insan ruhunda oluşturduğu bir terapi var” dedi.
Devlet memuru Muharrem Teker ise, kendileri açısından bu işin bir terapi olduğunu ve kahve köşelerinden kurtulmanın bir yolu olduğunu söyleyerek, “ Hafta sonları gelip burada 3 saatlik bir çalışma yapıyoruz. Bizlere bir terapi olarak geliyor. Çok rahatlatıcı bir sanatsal olay. Sürekli yapmak isteme duygunuz ortaya çıkıyor. Bittikten sonra haz alıyorsunuz ve bunu ben yaptım diyorsunuz. Bütün arkadaşlarımıza tavsiye ediyoruz. Evde yapma şansımız olmuyor. Hafta sonları 3 saatlik bir zaman ayırmak benim için terapi ve kahve köşelerinden kurtulma oluyor. Bunu kadın erkek olarak görmüyorum. El becerilerim küçüklüğümden beri vardı. Sanatsal bir şeyi gözlem yapmak hoşuma gidiyordu. Böyle bir şey de çıkınca 2 seneden beri burada bir öğrenci olarak işin ustalığını öğrenmeye çalışıyorum” dedi.

Bir önceki yazımız olan AK Parti İl Başkanı Saylar: “ İstikrar ve İstikbal için evet diyoruz” başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir