KARDEMİR Toplu İş Sözleşmesi’nde mutlu son

Ş. ile Çelik İş Sendikası arasında devam eden, 2017-2018 yıllarını kapsayan 13. Dönem Toplu İş Sözleşmesi anlaşma ile sonuçlandı.

KARDEMİR A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Vekili Kamil Güleç, Genel Müdür Ercüment Ünal ve diğer yetkililer ile Çelik İş Sendikası Genel Başkanı Yunus Değirmenci, Genel Merkez Yöneticileri ile Sendika Karabük Şube Yönetiminin katıldığı bugünkü oturum sonucunda taraflar masadan mutabakata vararak ayrıldı.

KARDEMİR A.Ş.’den yapılan açıklamada, imzalanan sözleşmeyle, çalışanların saat işçilik ücretlerine ilk altı ay için yüzde 8,75, ikinci altı ay için TÜFE, üçüncü altı ay için yüzde 5, dördüncü altı ay için yüzde 5 oranında artış yapıldığı bildirildi.

Açıklamada ayrıca, “Bununla birlikte, imzalanan toplu iş sözleşmesinde sosyal haklarda da ilk yıl için yüzde 16,34, ikinci yıl için TÜFE oranında artış yapılmıştır. 2010 yılında işe alınan ve halen kademeye geçememiş olan işçilerin kademeye geçişleri de, bu toplu iş sözleşmesi sonucunda takvime bağlanmıştır. Yönetim Kurulumuz, sözleşme süreci boyunca her zaman çalışanlarımıza en iyi ücreti vermenin arayışı içerisinde olmuştur. Sendikamız da uzlaşmacı bir yapıda, sürece katkısını esirgememiştir. Sendikamız yönetimine bu uzlaşmacı tutumları nedeniyle ayrıca teşekkür ediyoruz. Sonucunda çalışanlarımızın memnun olacağını düşündüğümüz bir sözleşmeyi daha geride bıraktık. İnanıyoruz ki yapılan ücret artışları, sendika başkanımızın da teyit ettiği gibi çalışanlarımızın daha yüksek performansları ve gayretleriyle faaliyet sonuçlarımıza da yansıyacaktır. Sözleşmenin başta çalışanlarımız ve aileleri olmak üzere Karabük ve iş dünyamız için hayırlı, uğurlu olmasını diliyoruz” denildi.

Bir önceki yazımız olan Safranbolu’da 19 Mayıs coşkusu başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir