Alman gazeteciden Merkel'e Erdoğan sorusu

Almanya Başbakanı Angela Merkel, ülkesinde yayın yapan Passauer Neue Presse gazetesine röportaj verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ABD Başkanı Donald Trump karşısında ezik kaldığı gerekçesiyle eleştirilerin hedefi olan Merkel, bu konuya da değindi.

ERDOĞAN KARŞISINDA NEDEN EZİKSİNİZ

Alman gazetecinin Birçok kimse sizin artık yumruğunuzu masaya adamakıllı indirmeniz gerektiğini düşünüyor. Erdoğan karşısında sakinleştirici ses tonunuzu daha ne kadar muhafaza edeceksiniz? sorusunu yanıtlayan Almanya Başbakanı, ülkesinde yaşayan Türkleri hesap ettiğini söyledi.

ALMANYA’DA YAŞAYAN TÜRKLER…

Merkel, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmemde meseleleri gayet adını koyarak konuşuyorum. Fakat bir şansölye olarak Türkiye ile ilişkilerimizin buna jeopolitik ilişkiler de dahil, genel toplamını ve Almanya’da hayatlarını sürdüren milyonlarca Türk kökenli insanla birlikte yaşamımızı hesaba katıyorum şeklinde konuştu.

AMACI TÜRKLERDEN OY DEVŞİRMEK Mİ?

Alman Şansölyesinin bu yaklaşımının arka planında, Almanya’da yaklaşan seçimlerin olduğu ve ‘gurbetçi Türk vatandaşlarından oy devşirmek’ olduğu belirtiliyor.

Bir önceki yazımız olan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın onayladığı kanunlar Resmi Gazete’de başlıklı makalemizde cumhurbaşkanı, haber ve haberler hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir