AK Partili Yeneroğlu oyunu Almanya'da kullandı

Yurt Dışı Seçmen Kütüğüne kayıtlı seçmenler, Türkiye’de 16 Nisan Pazar günü yapılacak “Anayasa Değişikliği Halk Oylaması” için yurt dışı temsilciliklerde oylarını kullanmaya başladılar.

AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu da, bir yaşından beri yaşadığı Köln’deki Başkonsolosluğa giderek oyunu kullandı. TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Yeneroğlu, oyunu kullanmaya eşi ve küçük kızıyla birlikte geldi. Milletvekili Yeneroğlu basına yaptığı açıklamada, referanduma yurt dışında yüksek bir katılım beklediğini ifade etti. 

Avrupa ülkelerinin, son günlerdeki tavrını eleştiren Yeneroğlu, “Son günlerde, haftalarda yurtdışında birçok olumsuzluklarla karşı karşıya kaldık maalesef. Bu olumsuzluklar inanıyorum vatandaşlarımızın kararlılığını arttıracaktır. Vatandaşlarımızın sandığa olan duyarlılığını arttıracaktır. Bunların dışında, bütün dünyanın adeta bir araya gelip ülkemizin seçimlerini milletimizin yetkinliğinin dışında, milletimizin egemenliğine, ülkemizin bağımsızlığına aykırı bir biçimde bir pozisyon alma yaklaşımına da gereken cevabı verecektir diye düşünüyorum” dedi.

Bir önceki yazımız olan Erdoğan çok sert çıktı: Siz diktatör dedikçe... başlıklı makalemizde Avrupa, Daily Sabah ve Denizli hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir